RÖPORTAJLAR
Tarz ve farklı olmak istiyorsanız adres, Ayyüce


Tarz ve farklı olmak istiyorsanız adres, Ayyüce

 

 

 

Kadınlar ve moda birbirinden ayrılmaz iki kelime. Kadınlar modayı seviyor. Moda kadınları seviyor. Hal böyle olunca modayı kadınların zevk ve tercihlerine göre sunan yerler de her zaman takip ediliyor. İşte onlardan biri olan Ayyüce Tekirdağ’da henüz açılalı kısa bir süre olmasına rağmen hem tarz olayım hem bendekinden herkeste olmasın diyen hanımların uğrak mekanı olmayı başarıyor.


 

Günümüzde giyim kuşam hem erkekler için hem de kadınlar için bir hayli önemli. Ama elbette kadınlar bu konuya biraz daha önem veriyor. Bu yüzden belki de kadına yönelik çok fazla çeşit, ürün, mağaza bulunuyor. Kadınlar olmasa belki de moda sektörü bu kadar hızlı ivme kazanmamış olurdu. Çünkü kadın mutlu olsa da, mutsuz olsa da soluğu mağazada almayı beceriyor ve farklı ürünleri hem almayı hem de incelemeyi seviyor. Bu anlamda kalitesi ve farkıyla Tekirdağ’da dikkatleri üzerine çeken Ayyüce Exclusive  Tekirdağlı hanımları özel ürünlerle de buluşturuyor. Bizler de bunu göz önünde bulundurarak butiğin sahibi Ayyüce hanım ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Habibe Tilki Üzel: Ayyüce hanım öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Ayyüce Vardarlı: Ben Ayyüce Vardarlı. 1994 Çorlu doğumluyum. Eğitimimi üniversiteye kadar olan kısmını Tekirdağ’da tamamladım. Lise olarak Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü mezunuyum. Ardından Kırklareli Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü’nden mezun oldum. Viole, piyano eğitimim var fakat ne yazık ki müziğe küsmemle iş hayatımdaki gidişatımı başka yönde tamamladım.

 

H.T.Ü.: Müzikten böyle bir işe girmek gerçekten deyim yerindeyse u dönüşü olmuş. Aklınızda olan bir şey miydi?

A.V.: Satış üzerine çeşitli yerlerde çalışmıştım. Babam çok sağ olsun ki hep arkamda ve en büyük destekçim. Daima kendi işimin sahibi olmamı istiyordu. Karşılıklı konuşup karar verdik bu işe girmeye. Fakat olacaksa kaliteli, güzel bir şey olmasını elbette ben çok istedim. Ortaya burası çıktı. Çok memnunum.

 

H.T.Ü.: Açılışınızı yapalı henüz kısa bir süre oldu değil mi?

A.V..: Evet, yeni sayılırız. Şubat 2018’de açılışımızı gerçekleştirdik. Sabah 09.30 ile akşam 19.30 arası hizmet veriyoruz. Yazın tabii ki akşam saatimiz 21.00 oluyor. Açılalı çok olmasa da tanınıyoruz ki bu giderek artıyor. Pazar günleri kapalıyız. Yerimiz ara sokakta olmasına rağmen bir giren beğenilerini anlattıkça kısa sürede güzel geri dönüşler aldık.


H.T.Ü.: Baktığımız zaman sıradan butikler gibi her mağazada olan ürünler olmadığını görüyoruz.

A.V..: Evet, burası bir butik ancak konsept olarak biraz farklı diyebilirim. Çarşıda olan diğer butiklerden biraz farklıyız. Gelen müşterilerimin çoğu bizi büyük şehirlere gitmekten kurtarıyorsun diyorlar. Ürünlerimi Nişantaşı, Osmanbey gibi yerlerden alıyorum. Ürünlerimin hepsinin garantisi mevcuttur. Hepsinin arkasındayım.


H.T.Ü.: Peki özel, tasarım ürünler dediğiniz zaman insanlar burası pahalıdır diye düşünüyor olabilirler mi?

A.V.: Bu kulağımıza çok geliyor, girmeyelim pahalıdır diye ama içeri giriyorlar bakıyorlar hiç de öyle değil. Biz de günlük şık kıyafetler de var. 50- 60 liraya harika kombin yapıp çıkan oluyor. Tasarım dediğimiz ürünleri biz en aza indirgeyerek satıyoruz. İstanbul’da aynısı bizdekinin 2 -3 katına satılıyor. Tabii biz Tekirdağ’ın ölçüsünü bildiğimiz için ona göre fiyat belirliyoruz. Mesela haftanın fırsat ürünleri oluyor. Çok çok uyguna geliyor. Her yaşa hitap ediyor ürünlerimiz. Firma bazlı çalışıyorum. 18 yaştan 60 yaşa kadar ürünlerim mevcut.

 

H.T.Ü.: İlgi çeken bir vitrininiz var.

A.V.: Teşekkür ederim. Bu yorumu da fazlasıyla duydum. Hatta bazen kimisi vitrini görüp merak ettim diyorlar. Düzenli alan müşterimin yanı sıra almasa bile her hafta gelip ürünlere bakan müşterilerim var. daha çok yolun başındayım ve hem kaliteli hem güler yüzle, samimiyetle iş yapmak istiyorum.

 

H.T.Ü.: Tekirdağlı hanımlar şık mı sizce?

A.V.: Bence kentimizin hanımları kesinlikle seviyor giyinmeyi, farklı olmayı. Elbette maddi anlamda yeterlilikte önemli ama şu net ki şık olmak için biraz bakış açısı da lazım diye düşünüyorum. 

 

H.T.Ü.: Bu yazın rengi nedir?

A.V.: Bu yaz lila ve turuncu renklerini görüyoruz fazlasıyla.


H.T.Ü.: Henüz çok yenisiniz ama gelecekte ne gibi hedefleriniz var burası ile ilgili?

A.V..: Ön yargılı olmadan bizi bir kere olsun ziyaret etmelerini isterim ben. Geldiklerinde zaten ne demek istediğimi anlayacaktır müşterilerim. Çantalarımız var zaten görüldüğü üzere ilerleyen zamanda buna takı v.s de eklenebilir. Kaliteden hiçbir zaman vaz geçmeyeceğiz. Gelen talepleri de değerlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Kulağıma gelen duyumlara göre iddialı giriş yaptığım söyleniyor bu da beni motive ediyor daha fazla.


H.T.Ü.: Ayyüce hanım bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

 


Yayınlanma Tarihi : 2019-07-02 15:44:34
Okunma Sayısı : 239
reklam yan

RÖPORTAJLAR Diğer Yazıları