“Ağam bizimle eğlenir!”

İYİ Parti Medya Tanıtım Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Selcan Taşçı Hamşioğlu, Türk Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin 18. Maddesi’nde TBMM Kürsüsünden Tasarruf  Tedbirlerini eleştirdi. Vatandaşa yapılan zamlarla, Gıda ve Hizmet sektörüne yansıtılan zamlar arasında ciddi farklar  olduğunu örneklerle ifade eden Hamşioğlu; Mekanda bir bardak çayın 25 TL’ye satılırken, 1 kg yaş çay alım fiyatını 17 TL olduğunu,  Enflasyon hedefini yüzde 38 açıklanıp, köprülere yüzde 60 zam yapıldığı, fahiş fiyat düzenlemesi yapıyorum dediği gün otoyol geçişlerine yüzde 150 zam yapıldığını,  Cuma günleri camilerde cemaate “Peygamber efendimizin tüketim ahlakını öğütleyip de kendisi ve maiyetine aralarında ultra lüks cipler, minibüsler, uçan sarayların da olduğu VIP filolar oluşturulduğunu,  Enflasyonu yüzde 68 açıklayıp, maaşlara yüzde 33 zam yapıldığını söyledi.

BİLİM NE DİYORSA TERSİ YAPILIYOR

Bütün yetkinin denetimsiz ve sorumsuz şekilde tek bir kişide toplanması, koca bir ülkenin kaderinin, bir tek kişinin o günkü haleti ruhiyesine, ne tarafından kalktığına bağlı olmasının sonucu olduğunu da sözlerine ekleyen Hamşioğlu, bazı muhaliflerin, sistem eleştirisini bir anda arka plana atarak “Nasıl olsa ben kazanacağım, bu yetkiler bende de olsun” hevesiyle, bu ucube modeli meşrulaştıracak pazarlıklara giriştiğini söyledi.

 

İstediğiniz kadar “yaptığınızı” ve “olduğunu” varsayın; olmuyor; gemi her taraftan su alıyor!

İYİ Partili Hamşioğlu, Anayasa Mahkemesi’nin, ifade özgürlüğü, çalışma ve özel teşebbüs kurma özgürlüğü, ölçülülük ve gereklilik ilkesini sağlamadığı için; Yani temel hak ve özgürlükleri sınırı belli olmayacak şekilde daralttığı, yani keyfi uygulamalara yol açabileceği için iptal ettiği madde; ‘ya da’, ‘yahut’lu iki kelime eklenerek yeniden onaylatılmak üzere önümüzde diyerek eleştirdi. 18. Maddenin muhatap kurumunun Rekabet Kurumu olduğunu sözlerine ekleyen Hamşıoğlu, bu yasanın Genel Kurul’a gelmeden, soru ve görüş bildirilmesi gerekirken, Dijital Mecralar Komisyon Toplantısının Torba Yasa görüşülmeye başladıktan sonra yapılmasına ve görüşülmesi gereken konudan farklı bir vesileyle gerçekleşmesine de tepki gösterdi. 

Yayınlanma Tarihi : 2024-5-24 15:56:15
Okunma Sayısı : 410
kiremitçiler