Atölye belgeleri verildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi tarafından kadınları güçlendirmek ve çocukların gelişimine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen ve toplamda 8 oturumdan oluşan Çocuk Etkinlikleri ve Kadın Çalışmaları Atölyeleri Grup katılımcılarına katılım belgesi takdim edildi.

Kadın Çalışmaları Atölyelerinde katılımcılar iletişim, haklar, toplumsal cinsiyet, sağlığı koruyucu davranışlar, stres yönetimi, öfke yönetimi, şiddetsiz iletişim ve çocuğun gelişim dönemleri konularında bilgi sahibi olurken, Çocuk Etkinlikleri Atölyelerinde ise Türkçe Dil Etkinliği, Müzik Etkinliği, Oyun ve Hareket Etkinliği, Sanat Etkinliği ve Drama Etkinliklerinden yararlanılarak bilişsel gelişim, psiko-motor gelişim, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim ve öz bakım gelişimi gibi alanlarda uygulamalar yapıldı.

BAŞKAN YÜCEER: “GÜÇLÜ KADINLAR, ÖZGÜVENLİ ÇOCUKLAR”

Kadın Çalışmaları Atölyesi ve Çocuk Etkinlik Grubu’nun ebeveynler ve çocuklar için son derece faydalı olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlarımızı güçlendirmek ve kadınlarımızın hayatın her alanında yer almalarını sağlamak amacıyla projeler geliştiriyoruz. Kadın istihdamını önceleyerek, yeni çalışma alanlarını güçlendirecek ve kadın istihdamını destekleme kapsamında iş birlikleri yaratacak istihdam projeleri geliştireceğiz. Meslek edindirme kursları düzenleyerek, Tekirdağlı kadınların sosyal ve ekonomik anlamda güçlenmelerine yardımcı olacağız. Kadın ve çocuk atölyeleri de bu anlamda güçlü kadınlar ve özgüvenli çocuklar için önemli bir uygulama. Çocuklar için ebeveynleri ile geçirdiği zaman çok değerlidir. Ebeveynlerin çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmesi hem kendileri hem de çocukları açısından çok olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Kadın Çalışmaları Atölyesi ile Çocuk Etkinlikleri Grubu'nda yer alan tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etkinliğe katılan kadınlar, atölyelerin son derece faydalı geçtiğini dile getirdiler ve katkı ve desteklerinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Yüceer’e teşekkür ettiler.

Çocuk Etkinlikleri ve Kadın Çalışmaları Atölyeleri için kayıt işlemleri devam etmektedir. Etkinlik programına katılmak isteyen vatandaşlar 0850 459 34 34 numaralı telefon üzerinden randevu oluşturarak kayıt yaptırabilirler.

Yayınlanma Tarihi : 2024-6-11 17:35:08
Okunma Sayısı : 271
kiremitçiler