BAHARA MERHABA BULUŞMASI

Tekirdağ Doğa Koleji, kampüs bahçelerinde ‘Bahara Merhaba’ amaçlı organize ettikleri öğle yemeğinde Tekirdağ Basın mensupları ile bir araya geldiler.

Senenin çeşitli zamanlarında geleneksel bir şekilde basın mensuplarıyla buluşmayı ihmal etmeyen Doğa Koleji Tekirdağ Kampüsü, baharın gelmesiyle birlikte basın mensupları ile keyifli bir öğle yemeğinde buluştu. Çok sayıda basın mensubunun katılım gösterdiği öğle yemeği Doğa Koleji’nin bol oksijenli, yeşillikler içindeki keyifli atmosferinde gerçekleşti.

Doğa Koleji yönetiminden Kampüs Müdürü Irmak eren başta olmak üzere idari ve öğretmen kadrosu mevcuttu. Yemek sonrası ilk olarak söz alan Kampüs Müdürü Irmak Eren, zaman zaman basın mensuplarıyla buluşuyor olmaktan son derece keyif aldıklarının altını çizerek konuşmasına başladı ve şu şekilde devam etti: ‘’Öncelikle bizi kırmayarak davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bizler okul olarak sizlerle bir araya gelmekten her zaman keyif alıyor ve bunu önemsiyoruz. Bahar günlerine girmişken bu anlamda buluşmak ve özellikle okulumuzdaki ekolojik çalışmalarımız başta olmak üzere, İngilizce ve uygulamalı derslerimiz hakkında bilgi vermek istedik. Ekolojik Okul olma yolunda ciddi çalışmalarımız var. Çok emek verdik bu konuda destek de alırsak diğer okullara da örnek oluruz diye düşünüyoruz. Çok hevesli ve umutluyuz. Ben daha fazla uzatmadan hocalarıma sözü bırakmak istiyorum. Bu anlamda sözü okulumuzun İngilizce Öğretmeni Feride Uçar Mutlu’ya bırakıyorum. Tekrar hoş geldiniz. Ayaklarınıza sağlık.’’

Kampüs Müdürü Eren’in cümlelerini tamamlamasının ardından söz alan okulun kendi alanında son derece deneyimli ve tecrübeli İngilizce Öğretmeni olan Feride Mutlu Uçar, Doğa ailesinin kadrosunda yer aldığı için çok mutlu olduğunu belirterek İngilizce dersinin hayattaki önemi ve okulda nasıl özen gösterdiklerini anlattı.

İngilizce Öğretmeni Feride Mutlu Uçar, ‘’ Değerli Basın Mensuplarımız hepiniz öncelikle hoş geldiniz. Ben okulun İngilizce Öğretmeniyim. 10. senem Doğa ailesinde, ben Ankaralı biri olarak Tekirdağ’a geldiğim ilk andan itibaren çalıştığım ilk ve tek okul. Hem Tekirdağ’ı hem okulumu çok seviyorum. İki evladım var. 10 ve 5 yaşında ve onlarda burada eğitim öğretim görüyorlar haliyle hem veli hem öğretmen olarak fazlasıyla seviyorum. Doğa Koleji’nde yabancı dil en önem verdiğimiz derslerin başında geliyor. Ana okuldan başlayıp lise bitene kadar öğrencilerimizi fazlasıyla dile maruz bırakıp konuşabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Ülkemizin sorunu gramer olarak bilip konuşmaya gelince ne yazık ki yapamıyor olmak. Bunun böyle olmasını istemiyoruz. Liseden mezun olunduğunda buradan dil becerisiyle mezun olsun istiyoruz çocuklarımızı. Kaynaklarımız çok çeşitli ve hocalarımız kemik kadrolu bu anlamda. Bunun meyvesini de topluyoruz. Velilerin de tercih sebebinin başında dil konusunda iddialı oluşumuz var. Bizim ilçeler dahil çeşitli yerlerden öğrencilerimiz mevcut. Beklentinin farkındayız bu yüzden var gücümüzle çocuklarımız için emek veriyoruz. İngilizce artık günümüzün olmazsa olmazı. Çocuklarımız da bu kadar akıllı ve bilgiye açken biz onları doğru bilgi ile doyurmak istiyoruz. Tekrar geldiğiniz için çok teşekkür ederiz, ayaklarınıza sağlık.’’ diyerek cümlelerini tamamladı.

Sonrasında okulun Drama Öğretmeni Özlem Şentürk söz aldı. Özellikle son zamanlarda Drama dersinin çocuklara çok fazla şey kattığı biliniyor. Bu anlamda Drama dersini çocuklara son derece keyifli bir şekilde sunan Özlem Öğretmen minik bir etkinliğe basın mensuplarının bazılarını da dahil etti. Hem keyifli hem de öğretici bir an yaşandı. Drama Öğretmeni Özlem Şentürk, ‘’Drama dersimiz uygulamalı ve fark derslerimizden biri. Oyun yoluyla öğretmenin yolu bu dersten geçiyor. Rol oynama, ifade etme vs gibi ifadeleri kullanıyoruz. Tiyatro ile karıştırılsa da tiyatro değil. Drama dersi anlık ve süreç odaklı bir ders. Okul öncesinden itibaren bu derse başlıyoruz. Konuları oyunlara dökerek veriyoruz. Katkısının çok olduğunu net görüyoruz. Sizleri de uygun olduğunuzda dersime bir gün mutlaka beklerim. Biz çocuklarımızı özgüvenli bir şekilde hayata hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu anlamda bizim dersimiz büyük katkı sağlıyor.’’ dedi.

Doğa Koleji dendiği zaman akla pek çok özellik geliyor ancak son zamanlarda yeni bir özellik kattılar ki o da Ekolojik Okul olma özelliği. Bu anlamda önemli uğraşlar veren Ekoloji Öğretmeni Yağmur Atmaca neler yaptıklarını şu şekilde ifade etti: ‘’Doğa Koleji bahçesi gördüğünüz üzere muhteşem ve biz bu bahçeyi daha da etkili kullanmaya özen gösteriyoruz. Okul öncesinden 6. sınıfa kadar olan Ekoloji dersi bizim okulda yine fark yaratan derslerin başında geliyor. Buradaki çocuklar kendi çileklerini kendi ekip o süreci takip ediyor. İpek böcekliği konusunu birlikte işliyoruz ve gözlemliyoruz. Kuluçkadan civcivlerimizi çıkartıyoruz. Betonarme yapılardaki çocuklardan farklı olarak buradaki çocuklar tüm bunları canlı canlı görüp dokunuyor. Tırtılları, böcekleri ellerine alıyorlar. İğrenmiyor veya korkmuyorlar. Bunlar küçük yaşlardaki çocuklar için çok önemli şeyler. Böylece gelecekte veteriner veya ziraat ile ilgili meslekler seçip seçmeyeceklerine bile karar verebiliyorlar. Ekolojik okul olarak biz ilk ve tek olma yolundayız. Bu anlamda fark yaratmaya devam edeceğiz. Tekrar hepinizin ayaklarınıza sağlık, iyi ki geldiniz.’’

‘Bahara Merhaba’ buluşması doğal yapım ekmek hediyesi ve toplu fotoğraf çekilmesi ile son buldu.   

    

 

Yayınlanma Tarihi : 2024-5-9 18:21:54
Okunma Sayısı : 601
reklam yan