ÇOK ETİK OLMAZ

31 Mart mahalli idareler seçimlerini ardından kazananlar belli oldu. Süleymanpaşa’da da ipi göğüsleyen isim Volkan Nallar oldu. Ancak arada o kadar fark olmasına rağmen yapılan itirazlar ile devir teslim töreni gerçekleşemedi. CHP tarafında ise bu konuda başka bir iddia var. İlçe Başkanı Ali Engin, “Kendilerine yakın insanları yüksek tazminatlarla işten çıkarıyorlar. Bize büyük bir yük bırakacaklar. Çok doğru değil” dedi.

Seçimlerin ardından Süleymanpaşa’da başka bir iddia ortaya çıktı. CHP ilçe Başkanı Ali Engin gazetemize yaptığı özel açıklamada Başkan Hüseyin Uzunlar’ı devir teslim yapılmadan böyle bir şey yapılmaması konusunda uyardıklarını ifade etti.

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin, “Bize gelen duyumlar oldukça vahim. Bazı kaynaklar 40 kişi diyor ama elimizdeki net bilgiler ise 20-25 kişi civarında. Bunların çoğu bankamatik memuru dediğimiz işe gelmeden maaş alan kesim. Bu arkadaşları yüksek tazminat ile işten çıkararak belediyeye büyük bir yük bırakmak istiyorlar. Biz söz verdik hiç kimseyi işten çıkarmayacağız ama anlaşılıyor ki bunların niyeti başka” dedi.

Yapılan bu işlemlerin her şeyden önce etik ve ahlaki olmadığına dikkat çeken Engin, “Büyük bir heyecan ile bekliyoruz. Ama bu anlamsız itirazlar ile bizlerin göreve gelmesini geciktiriyorlar. Süleymanpaşa’nın hizmet almasını geciktiriyorlar” diye konuştu.

UZUNLAR: ÖYLE BİR ŞEY YOK

Öte yandan belediye kaynaklarından alınan bilgiye göre CHP’lilerin iddia ettiği gibi 20-25 kişi değil sadece 3 veya 4 kişinin iş akdinin sona erdirileceği söylendi.

Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar ise bu konuda açıklama yapacaklarını belirtirken söylendiği gibi 3-4 kişi üzerinden bir algı yapılmaya çalışıldığını ama kimsenin işine son vermeyeceklerini aktardı. “Öyle bir şey yok. Herkes rahat olsun” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 2024-4-3 13:55:17
Okunma Sayısı : 908
reklam yan