KATKILAR DEVAM EDİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında hayata geçirdiği projeler ile üreticilere destek olmaya devam ediyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi tarafından meraya çıkarılan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların su ihtiyacının karşılanması amacıyla ilçelerde suvat tesisleri yapıldı. Suvat tesisi belli aralıklarla yapılarak hayvanların yem ihtiyacını karşıladıktan sonra su ihtiyaçlarını kolaylıkla gidermeleri sağlandı. Köylerde suvat tesislerinde hayvanların içme suyu ihtiyacını karşıladıktan sonra boşa akan suların su depolarına doldurulması ile çiftçilerin tarla ilaçlamada, bahçe sulamada ve gübre atımında tankerlerin doldurulması için de su deposu tesisi yapım çalışmaları devam ediyor. Bu yıl çalışmalar kapsamında; Çorlu ilçesinde 1, Ergene ilçesinde 1, Hayrabolu ilçesinde 3, Kapaklı ilçesinde 1, Malkara ilçesinde 7, Muratlı ilçesinde 2 ve Süleymanpaşa ilçesinde 8 mahallede her biri 1100 litre kapasiteli toplam 110 adet suvat tesisi ve Hayrabolu ilçesinde 5, Kapaklı ilçesinde 2, Malkara ilçesinde 12, Saray ilçesinde 2, Süleymanpaşa ilçesinde 10 ve Şarköy ilçesinde 1 her biri 25 ton kapasiteli su deposu tesisi yapımı yıl sonuna kadar tamamlanacak.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK “KENTİMİZİN VE ÜRETİCİMİZİN KALKINMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA ARALIKSIZ DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kurulduğumuz ilk günden bugüne Güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımları, turizmi ve üniversitesi ile çevreye duyarlı kentleşmesini tamamlamış, yaşanabilir, güvenli ve mutlu bir Tekirdağ’ı hedefledik. Projelerimizi hayata geçirirken vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını önceliğimiz yaptık. Tarım ve hayvancılık konusunda da en güzel projelerimizle üreticilerimizin yanında olduk. Hayvancılıkta yüksek verim için kaliteli beslenme çok önemlidir. Bu kapsamda Meracılığı İyileştirme ve Geliştirme Projesini hayata geçirerek kentimizde hayvancılık adına büyük bir adım atmış olduk. Hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak üzere her yıl yaptığımız suvat tesislerine bu yılda yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Aynı zamanda geçen yıl başlattığımız iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve tarımda suyu etkin kullanmak için su hasadı yöntemi ile suvatlardan boşa akan suları tekrar tarımsal ilaçlama ve sulama suyu olarak üreticilerimizin kullanımı için su depoları yapıyoruz. Kentimizin ve üreticimizin kalkınması için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2023-9-20 15:57:13
Okunma Sayısı : 490
kiremitçiler