YÜCEER’DEN BÜYÜKŞEHİR STARTI

CHP Tekirdağ Milletvekili olarak 4 dönem Ankara’da görev yapan Candan Yüceer bilindiği gibi son seçimlerde vekil adayı olmamış ve büyükşehir belediye başkanlığı için ilk sinyali vermişti. Beklenen açıklama geldi ve yaklaşık bin kişilik bir kalabalığa seslenen Yüceer resmen aday adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ önceki dönem Milletvekili Candan Yüceer Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için ilk startı verdi. Aday adaylığını açıklayan Yüceer kendisine destek olan partililerine teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Tekirdağ İl binası önüne kurulan platformda toplanan kalabalığa seslenen Yüceer, “Ne mutlu bize ki yan yana omuz omuza bine bir aradayız. Siyaset, iş hayatında çokça tecrübe edinmiş olsam da şimdiki heyecanım daha da yüksek. İki oğlumu burada büyüttüm. Tekirdağ’da yaşamanın en belirgin sonucu yüksek bir aidiyet duygusudur. Uzun seyahatlerden döndüğümde Tekirdağ’a ayağımı bastığımda huzura geldim diyorum. Benim için huzuru anlatır Tekirdağ. Tekirdağ yıllar içinde benim sevdam oldu. Derdi derdim, başarısı başarım oldu. Tekirdağ benim evim. Benim yuvam. Sizin verdiğiniz oylara layık olmak için canla başla çalıştım. Her platformda Tekirdağ’ın gür sesi olmaya çalıştım” dedi.

Sözleri Kapaklı’dan gelen partililerinin sloganları ile sık sık kesilen Yüceer, “ArtıkTekirdağ’ın mutfağında, yuvamda, icracı makamda kentime hizmet etmek istiyorum. Hemşerilerimin layıkıyla hizmetleri alabilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanlığına adayım. Ayrı gayrı olmadan herkesin başkanı olmak için adayım. Herkese candan olmak için adayım. Bu güzel kenti bir adım değil, koşar adım geleceğe taşımaya adayım. Çiftçinin, öğrencinin, kadınların, gençlerin başkanı olmaya adayım. Tekirdağ’ın güzelliklerini halkımıza sunmak için adayım. Adil bir yönetim için adayım” diye konuştu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan Yüceer yeniden 12-0 yapmak için çok çalışacaklarını da söyleyerek kürsüden indi. Yüceer daha sonra ailesi ve partilileri ile fotoğraf çektirdi.

Yayınlanma Tarihi : 2023-11-19 16:44:49
Okunma Sayısı : 253
kiremitçiler